KEMET C911U200JUNDCAWL20
C911U200JUNDCAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C911U200JUNDCAWL20
Brief Description
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C911U200JUNDCAWL20.pdf
Availability of C911U200JUNDCAWL20
QUANTITY
C911U200JUNDCAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C911U200JUNDCAWL20
Internal Part NumberEIS-C911U200JUNDCAWL20
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C911U200JUNDCAWL20
Related LinksC911U200J, C911U200JUNDCAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C911U200JUNDCAWL20 Details Description
Related parts for C911U200JUNDCAWL20
MOSFET N-CH 500V 4.5A TO-262 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 1.18 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 40POS VERT SMT datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 15V 6.4A datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 16POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W DO214AC datasheet.pdf