KEMET C911U200JVNDBAWL45
C911U200JVNDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C911U200JVNDBAWL45
Brief Description
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C911U200JVNDBAWL45.pdf
Availability of C911U200JVNDBAWL45
QUANTITY
C911U200JVNDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C911U200JVNDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C911U200JVNDBAWL45
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C911U200JVNDBAWL45
Related LinksC911U200J, C911U200JVNDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C911U200JVNDBAWL45 Details Description
Related parts for C911U200JVNDBAWL45
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
LED CBI 5MM GRN DIFF 5V RES datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 8 POS datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf