Vishay/Dale RWR81S24R9DRB12
RWR81S24R9DRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S24R9DRB12
Brief Description
RES 24.9 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S24R9DRB12.pdf
Availability of RWR81S24R9DRB12
QUANTITY
RWR81S24R9DRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S24R9DRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S24R9DRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S24R9DRB12
Related LinksRWR81S2, RWR81S24R9DRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S24R9DRB12 Details Description
Related parts for RWR81S24R9DRB12
METRAL 1000 SIGNAL HDR STR PF datasheet.pdf
IC LN RCVR DIFF 3.3V/5V 8-MLF datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN 16AWG GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 298K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN HOUSING FOR M TERMINALS datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ24B PG21 datasheet.pdf
CRIMPFOX TOOL datasheet.pdf
RES 62.6 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf