KEMET C911U200JYNDAAWL35
C911U200JYNDAAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C911U200JYNDAAWL35
Brief Description
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C911U200JYNDAAWL35.pdf
Availability of C911U200JYNDAAWL35
QUANTITY
C911U200JYNDAAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C911U200JYNDAAWL35
Internal Part NumberEIS-C911U200JYNDAAWL35
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C911U200JYNDAAWL35
Related LinksC911U200J, C911U200JYNDAAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C911U200JYNDAAWL35 Details Description
Related parts for C911U200JYNDAAWL35
RES SMD 56K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
DIODE RF SGL 28V 20MA SOD323-2 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 72POS .156 GRN datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
RES 150K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONTACT MALE F2 FIBER OPTIC datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN FFC TOP 22POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
FUSE LIMITRON FAST ACTING datasheet.pdf
560UF 100V 22X25MM 105C 5000H datasheet.pdf