KEMET C911U220JVNDAAWL40
C911U220JVNDAAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C911U220JVNDAAWL40
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C911U220JVNDAAWL40.pdf
Availability of C911U220JVNDAAWL40
QUANTITY
C911U220JVNDAAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C911U220JVNDAAWL40
Internal Part NumberEIS-C911U220JVNDAAWL40
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C911U220JVNDAAWL40
Related LinksC911U220J, C911U220JVNDAAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C911U220JVNDAAWL40 Details Description
Related parts for C911U220JVNDAAWL40
RES 5.6 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
Connector Header 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 6.8K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CRIMPER, INSULATION O datasheet.pdf
CAP POLY 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf