KEMET C911U220JZNDAAWL35
C911U220JZNDAAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C911U220JZNDAAWL35
Brief Description
CAP CER 22PF 440VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C911U220JZNDAAWL35.pdf
Availability of C911U220JZNDAAWL35
QUANTITY
C911U220JZNDAAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C911U220JZNDAAWL35
Internal Part NumberEIS-C911U220JZNDAAWL35
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C911U220JZNDAAWL35
Related LinksC911U220J, C911U220JZNDAAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C911U220JZNDAAWL35 Details Description
Related parts for C911U220JZNDAAWL35
IC REG BUCK BST INV 0.75A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT VERT 96 POS DIN PCB datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 20V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ANTENNA 824-896MHZ 4DBI SMA MALE datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 2% 0.15W 0705 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS GOLD STR METAL datasheet.pdf