KEMET C911U680JZSDBAWL40
C911U680JZSDBAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C911U680JZSDBAWL40
Brief Description
CAP CER 68PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C911U680JZSDBAWL40.pdf
Availability of C911U680JZSDBAWL40
QUANTITY
C911U680JZSDBAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C911U680JZSDBAWL40
Internal Part NumberEIS-C911U680JZSDBAWL40
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C911U680JZSDBAWL40
Related LinksC911U680J, C911U680JZSDBAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C911U680JZSDBAWL40 Details Description
Related parts for C911U680JZSDBAWL40
IC REG LDO 7.5A ADJ TO-220-5 datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
PLUG HE14 IDC 90 4 P TUBE datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HAN 10M-ASG2-QB-M32 datasheet.pdf
SENSOR HUMIDITY SPI 4.5% SMD datasheet.pdf