KEMET C917U200JYNDAAWL45
C917U200JYNDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C917U200JYNDAAWL45
Brief Description
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C917U200JYNDAAWL45.pdf
Availability of C917U200JYNDAAWL45
QUANTITY
C917U200JYNDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U200JYNDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C917U200JYNDAAWL45
Standard Package500
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U200JYNDAAWL45
Related LinksC917U200J, C917U200JYNDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C917U200JYNDAAWL45 Details Description
Related parts for C917U200JYNDAAWL45
IC DAS 12-BIT 100KSPS 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 36K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AOC QSFP-QSFP FDR 4CH OM2+ 90M datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf