KEMET C917U200JYNDCAWL45
C917U200JYNDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C917U200JYNDCAWL45
Brief Description
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C917U200JYNDCAWL45.pdf
Availability of C917U200JYNDCAWL45
QUANTITY
C917U200JYNDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U200JYNDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C917U200JYNDCAWL45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLC900 Series EOL 30/Jun/2015
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U200JYNDCAWL45
Related LinksC917U200J, C917U200JYNDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C917U200JYNDCAWL45 Details Description
Related parts for C917U200JYNDCAWL45
IC CLK DUAL FIFO MEMORY 120HLQFP datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 LP CAPS 28SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 14.9NH 600MA 170 MOHM datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD 375LM WHITE datasheet.pdf
IC FPGA 143 I/O 208QFP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 312MA 1.25 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf