KEMET C917U200JZNDAAWL45
C917U200JZNDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C917U200JZNDAAWL45
Brief Description
CAP CER 20PF 440VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C917U200JZNDAAWL45.pdf
Availability of C917U200JZNDAAWL45
QUANTITY
C917U200JZNDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U200JZNDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C917U200JZNDAAWL45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLC900 Series EOL 30/Jun/2015
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U200JZNDAAWL45
Related LinksC917U200J, C917U200JZNDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C917U200JZNDAAWL45 Details Description
Related parts for C917U200JZNDAAWL45
IC REG CHARGE PUMP INV 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET 200POS DDR2 SO DIMM datasheet.pdf
070 MULTILOCK REC CONT L/P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf