KEMET C917U200JZNDBAWL20
C917U200JZNDBAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C917U200JZNDBAWL20
Brief Description
CAP CER 20PF 440VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C917U200JZNDBAWL20.pdf
Availability of C917U200JZNDBAWL20
QUANTITY
C917U200JZNDBAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U200JZNDBAWL20
Internal Part NumberEIS-C917U200JZNDBAWL20
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U200JZNDBAWL20
Related LinksC917U200J, C917U200JZNDBAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C917U200JZNDBAWL20 Details Description
Related parts for C917U200JZNDBAWL20
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 4.3V SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 27.3VC SMA datasheet.pdf
CONN RECEPT STR 80POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
LED 7-SEG 10.9MM CA YLW datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 390MA 450 MOHM datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 25V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf