KEMET C917U220JYNDBAWL45
C917U220JYNDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C917U220JYNDBAWL45
Brief Description
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C917U220JYNDBAWL45.pdf
Availability of C917U220JYNDBAWL45
QUANTITY
C917U220JYNDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U220JYNDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C917U220JYNDBAWL45
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U220JYNDBAWL45
Related LinksC917U220J, C917U220JYNDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C917U220JYNDBAWL45 Details Description
Related parts for C917U220JYNDBAWL45
VARISTOR 212V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 200KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
IC 16BIT TRANS D LATCH 48-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V .5A CST4 datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A T/H TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
BOARD OM7858 BGA3012 datasheet.pdf
IC TXRX CAN 8DIP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
CAP FILM 0.00056UF 5% 1000VDC AX datasheet.pdf