KEMET C917U750JZSDCAWL20
C917U750JZSDCAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C917U750JZSDCAWL20
Brief Description
CAP CER 75PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C917U750JZSDCAWL20.pdf
Availability of C917U750JZSDCAWL20
QUANTITY
C917U750JZSDCAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C917U750JZSDCAWL20
Internal Part NumberEIS-C917U750JZSDCAWL20
PackagingBulk
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C917U750JZSDCAWL20
Related LinksC917U750J, C917U750JZSDCAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C917U750JZSDCAWL20 Details Description
Related parts for C917U750JZSDCAWL20
CONN HDR BRKWAY 56POS .100 DUAL datasheet.pdf
CABLE USB 2.0 MINI A-MINI B 1.8M datasheet.pdf
METRAL 2000 SIG HD 5ROW PRSS FIT datasheet.pdf
CAP CER 75PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PUR SPDT 1.25A 1.5V datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1206 datasheet.pdf
IC PCM/SPI-ZSI BUS XLATOR 16SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD datasheet.pdf