KEMET C921U151KZYDAAWL45
C921U151KZYDAAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C921U151KZYDAAWL45
Brief Description
CAP CER 150PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U151KZYDAAWL45.pdf
Availability of C921U151KZYDAAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C921U151KZYDAAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U151KZYDAAWL45
Internal Part NumberEIS-C921U151KZYDAAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U151KZYDAAWL45
Related LinksC921U151K, C921U151KZYDAAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C921U151KZYDAAWL45 Details Description
Related parts for C921U151KZYDAAWL45
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13.3KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
PLUG SAFEWAY NEMA L7-20 20A/277V datasheet.pdf
IC USB CTLR 48FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf