KEMET C921U152MUWDBAWL45
C921U152MUWDBAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C921U152MUWDBAWL45
Brief Description
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
C921U152MUWDBAWL45.pdf
Availability of C921U152MUWDBAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C921U152MUWDBAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U152MUWDBAWL45
Internal Part NumberEIS-C921U152MUWDBAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U152MUWDBAWL45
Related LinksC921U152M, C921U152MUWDBAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C921U152MUWDBAWL45 Details Description
Related parts for C921U152MUWDBAWL45
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CROSS KEY UNIVERSAL datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SLEEVE BRAID NYLON 3/4 BK 50' datasheet.pdf
BUTTED SEAM BULLET MALE DISCONNE datasheet.pdf
GDT 230V 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf