KEMET C921U152MZWDBA7317
C921U152MZWDBA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C921U152MZWDBA7317
Brief Description
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
C921U152MZWDBA7317.pdf
Availability of C921U152MZWDBA7317
QUANTITY
C921U152MZWDBA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U152MZWDBA7317
Internal Part NumberEIS-C921U152MZWDBA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U152MZWDBA7317
Related LinksC921U152M, C921U152MZWDBA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C921U152MZWDBA7317 Details Description
Related parts for C921U152MZWDBA7317
RES ARRAY 8 RES 6.8K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TVSOP datasheet.pdf
FIXED IND 4.35UH 30A 1.3 MOHM datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 71A ECO-PAC1 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 Y/G,Y/G,Y/G datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 1611 datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 19.4VWM 34.7VC DO215AB datasheet.pdf
TERM SPLICE 2/0AWG datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
6800UF 40V 25X40MM 85C 5000H datasheet.pdf