KEMET C921U221KZYDBA7317
C921U221KZYDBA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C921U221KZYDBA7317
Brief Description
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U221KZYDBA7317.pdf
Availability of C921U221KZYDBA7317
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C921U221KZYDBA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U221KZYDBA7317
Internal Part NumberEIS-C921U221KZYDBA7317
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U221KZYDBA7317
Related LinksC921U221K, C921U221KZYDBA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C921U221KZYDBA7317 Details Description
Related parts for C921U221KZYDBA7317
IC CONV PENTIUM P55C TO263-3 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 1A MED QC 1.5 PNL datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 TIN datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf