KEMET C921U222MVVDAAWL40
C921U222MVVDAAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C921U222MVVDAAWL40
Brief Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C921U222MVVDAAWL40.pdf
Availability of C921U222MVVDAAWL40
QUANTITY
C921U222MVVDAAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U222MVVDAAWL40
Internal Part NumberEIS-C921U222MVVDAAWL40
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U222MVVDAAWL40
Related LinksC921U222M, C921U222MVVDAAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C921U222MVVDAAWL40 Details Description
Related parts for C921U222MVVDAAWL40
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 60 OHM .30A 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 2.71K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 52PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
LED DOT MATRIX 5X7 2.00" YLW CC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf