ITT Cannon, LLC CA3106E24A28PYB14
CA3106E24A28PYB14 picture photo
Mfg. Part Number
CA3106E24A28PYB14
Brief Description
CONN PLUG 28POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA3106E24A28PYB14.pdf
Availability of CA3106E24A28PYB14
QUANTITY
CA3106E24A28PYB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3106E24A28PYB14
Internal Part NumberEIS-CA3106E24A28PYB14
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationY
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3106E24A28PYB14
Related LinksCA3106E2, CA3106E24A28PYB14 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3106E24A28PYB14 Details Description
Related parts for CA3106E24A28PYB14
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 306MA 750 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 4V X7S 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 500 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 2W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf