KEMET C921U222MYWDCAWL40
C921U222MYWDCAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C921U222MYWDCAWL40
Brief Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
C921U222MYWDCAWL40.pdf
Availability of C921U222MYWDCAWL40
QUANTITY
C921U222MYWDCAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U222MYWDCAWL40
Internal Part NumberEIS-C921U222MYWDCAWL40
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U222MYWDCAWL40
Related LinksC921U222M, C921U222MYWDCAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C921U222MYWDCAWL40 Details Description
Related parts for C921U222MYWDCAWL40
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 3V 1411 datasheet.pdf
IC VIDEO AMP W/FILTER SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
IC BATT BACKUP SUPERVISOR 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf