KEMET C921U222MZWDCA7317
C921U222MZWDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C921U222MZWDCA7317
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
C921U222MZWDCA7317.pdf
Availability of C921U222MZWDCA7317
QUANTITY
C921U222MZWDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U222MZWDCA7317
Internal Part NumberEIS-C921U222MZWDCA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U222MZWDCA7317
Related LinksC921U222M, C921U222MZWDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C921U222MZWDCA7317 Details Description
Related parts for C921U222MZWDCA7317
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T 0.5A 24V datasheet.pdf
MAX-LOC F2 1/2 .375-.437" R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 38POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
DSUB 9 M SOD CLIN G50 ZINC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf