KEMET C921U270JZNDCAWL45
C921U270JZNDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C921U270JZNDCAWL45
Brief Description
CAP CER 27PF 440VAC NP0 RADIAL
Datasheet Download
C921U270JZNDCAWL45.pdf
Availability of C921U270JZNDCAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C921U270JZNDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U270JZNDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C921U270JZNDCAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLC900 Series EOL 30/Jun/2015
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U270JZNDCAWL45
Related LinksC921U270J, C921U270JZNDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C921U270JZNDCAWL45 Details Description
Related parts for C921U270JZNDCAWL45
RES 1.62K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.63V VTH 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEMOSTAT STRAIGHT 6IN datasheet.pdf
FILTER LINE 20A STUD STD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
L37-3F TO-3 0.25MM W/ADH datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER Z-PACK 125POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf