KEMET C921U680JUSDBAWL40
C921U680JUSDBAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C921U680JUSDBAWL40
Brief Description
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C921U680JUSDBAWL40.pdf
Availability of C921U680JUSDBAWL40
QUANTITY
C921U680JUSDBAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U680JUSDBAWL40
Internal Part NumberEIS-C921U680JUSDBAWL40
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U680JUSDBAWL40
Related LinksC921U680J, C921U680JUSDBAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C921U680JUSDBAWL40 Details Description
Related parts for C921U680JUSDBAWL40
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
IC SERIALIZER 20BIT 32-MLP datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 6.8K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf