KEMET C921U681KUYDCAWL40
C921U681KUYDCAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C921U681KUYDCAWL40
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U681KUYDCAWL40.pdf
Availability of C921U681KUYDCAWL40
QUANTITY
C921U681KUYDCAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U681KUYDCAWL40
Internal Part NumberEIS-C921U681KUYDCAWL40
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U681KUYDCAWL40
Related LinksC921U681K, C921U681KUYDCAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C921U681KUYDCAWL40 Details Description
Related parts for C921U681KUYDCAWL40
IC REG CTRLR DUAL POS ADJ 16SOIC datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 12.0V 2300MAH datasheet.pdf
DEV EMULATOR PCB ADAPTOR datasheet.pdf
CONN COVER PLASTIC 38POS SIDE datasheet.pdf
FIXED IND 37UH 2.24A 100 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 760VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 1.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 13K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE TT 11.8UH T65 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 200MW SOD323 datasheet.pdf