KEMET C921U681KVYDAAWL40
C921U681KVYDAAWL40 picture photo
Mfg. Part Number
C921U681KVYDAAWL40
Brief Description
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C921U681KVYDAAWL40.pdf
Availability of C921U681KVYDAAWL40
QUANTITY
C921U681KVYDAAWL40 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U681KVYDAAWL40
Internal Part NumberEIS-C921U681KVYDAAWL40
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U681KVYDAAWL40
Related LinksC921U681K, C921U681KVYDAAWL40 Datasheet, KEMET Distributor
C921U681KVYDAAWL40 Details Description
Related parts for C921U681KVYDAAWL40
HEX STANDOFF 4-40 ALUMINUM 1/2" datasheet.pdf
DEKAFIX FW 6.5 MKD L1-N G 50/CD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 24POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 1.2A TO-92 datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
HEADER 64POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS 2.54MM datasheet.pdf
09P MTA100 PSTD CONN ASSY SN datasheet.pdf
RES 225 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf