KEMET C921U750JVSDCAWL35
C921U750JVSDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C921U750JVSDCAWL35
Brief Description
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C921U750JVSDCAWL35.pdf
Availability of C921U750JVSDCAWL35
QUANTITY
C921U750JVSDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C921U750JVSDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C921U750JVSDCAWL35
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C921U750JVSDCAWL35
Related LinksC921U750J, C921U750JVSDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C921U750JVSDCAWL35 Details Description
Related parts for C921U750JVSDCAWL35
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MINI-PV CRIMP-WIRE RCPT 28-32AWG datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
11P MTA100 PSTD CONN ASSY LF datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 208QFP datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 1A datasheet.pdf