KEMET C927U102KZYDCAWL35
C927U102KZYDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C927U102KZYDCAWL35
Brief Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C927U102KZYDCAWL35.pdf
Availability of C927U102KZYDCAWL35
QUANTITY
C927U102KZYDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C927U102KZYDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C927U102KZYDCAWL35
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C927U102KZYDCAWL35
Related LinksC927U102K, C927U102KZYDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C927U102KZYDCAWL35 Details Description
Related parts for C927U102KZYDCAWL35
IC COMPARATR DUAL R-R 3/5V 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 449FBGA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AA datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS 28AWG 118IN datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 12POS GOLD datasheet.pdf