KEMET C927U221KZYDAA7317
C927U221KZYDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C927U221KZYDAA7317
Brief Description
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C927U221KZYDAA7317.pdf
Availability of C927U221KZYDAA7317
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C927U221KZYDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C927U221KZYDAA7317
Internal Part NumberEIS-C927U221KZYDAA7317
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C927U221KZYDAA7317
Related LinksC927U221K, C927U221KZYDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C927U221KZYDAA7317 Details Description
Related parts for C927U221KZYDAA7317
AC/DC CONVERTER 5V 25W datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 5V SAMPLING 28SOIC datasheet.pdf
RES 430K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 342VWM 706VC DO201 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DUAL 10POS .100 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
2.0 WTB DUAL CONN DIP PLG HSG datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1.5W SMA datasheet.pdf