KEMET C927U222MZWDBAWL20
C927U222MZWDBAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C927U222MZWDBAWL20
Brief Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
C927U222MZWDBAWL20.pdf
Availability of C927U222MZWDBAWL20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C927U222MZWDBAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C927U222MZWDBAWL20
Internal Part NumberEIS-C927U222MZWDBAWL20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C927U222MZWDBAWL20
Related LinksC927U222M, C927U222MZWDBAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C927U222MZWDBAWL20 Details Description
Related parts for C927U222MZWDBAWL20
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR NEON WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
CABLE PLUG 4POLE datasheet.pdf
4IN NOM SWIVEL MED DUTY CASTER:P datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
508 TB SPR PLU WF MIDDLE datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf