KEMET C927U820JZSDBAWL20
C927U820JZSDBAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C927U820JZSDBAWL20
Brief Description
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C927U820JZSDBAWL20.pdf
Availability of C927U820JZSDBAWL20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C927U820JZSDBAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C927U820JZSDBAWL20
Internal Part NumberEIS-C927U820JZSDBAWL20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C927U820JZSDBAWL20
Related LinksC927U820J, C927U820JZSDBAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C927U820JZSDBAWL20 Details Description
Related parts for C927U820JZSDBAWL20
SOCKET ADAPTER SOIC TO 24DIP 0.3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
LINEAR BROADBAND AMPLIFIER datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 8.2UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 0.65A SOT563 datasheet.pdf