KEMET C931U101JUSDBAWL35
C931U101JUSDBAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C931U101JUSDBAWL35
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C931U101JUSDBAWL35.pdf
Availability of C931U101JUSDBAWL35
QUANTITY
C931U101JUSDBAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C931U101JUSDBAWL35
Internal Part NumberEIS-C931U101JUSDBAWL35
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C931U101JUSDBAWL35
Related LinksC931U101J, C931U101JUSDBAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C931U101JUSDBAWL35 Details Description
Related parts for C931U101JUSDBAWL35
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
KIT DEV EMBEDDED C datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FERRULE NON INS 300KCMIL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
EVAL BOARD 14BIT 170M ADC AD9683 datasheet.pdf
CAP TRIM 1-75PF 750V THRU HOLE datasheet.pdf
M801 5C 5#20HD PIN RECP THRD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf