KEMET C931U101JZSDCAWL35
C931U101JZSDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C931U101JZSDCAWL35
Brief Description
CAP CER 100PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C931U101JZSDCAWL35.pdf
Availability of C931U101JZSDCAWL35
QUANTITY
C931U101JZSDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C931U101JZSDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C931U101JZSDCAWL35
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C931U101JZSDCAWL35
Related LinksC931U101J, C931U101JZSDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C931U101JZSDCAWL35 Details Description
Related parts for C931U101JZSDCAWL35
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 9POS 7.5MM 35DEG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 30MM datasheet.pdf