KEMET C931U222MUWDBAWL20
C931U222MUWDBAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C931U222MUWDBAWL20
Brief Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
C931U222MUWDBAWL20.pdf
Availability of C931U222MUWDBAWL20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C931U222MUWDBAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C931U222MUWDBAWL20
Internal Part NumberEIS-C931U222MUWDBAWL20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C931U222MUWDBAWL20
Related LinksC931U222M, C931U222MUWDBAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C931U222MUWDBAWL20 Details Description
Related parts for C931U222MUWDBAWL20
REGULATOR 6.50V VERTICA datasheet.pdf
VARISTOR 247V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC10S/AE10M/HSC10S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 45NS 28SOP datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
WEB CNTR CLIP,NAT,3-12.7MM CBL datasheet.pdf
RES 47 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf