KEMET C931U681KZYDBAWL20
C931U681KZYDBAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C931U681KZYDBAWL20
Brief Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C931U681KZYDBAWL20.pdf
Availability of C931U681KZYDBAWL20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C931U681KZYDBAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C931U681KZYDBAWL20
Internal Part NumberEIS-C931U681KZYDBAWL20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C931U681KZYDBAWL20
Related LinksC931U681K, C931U681KZYDBAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C931U681KZYDBAWL20 Details Description
Related parts for C931U681KZYDBAWL20
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 500MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OPTO SENSOR STD 5MM PNP ON datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
LED MT VERT datasheet.pdf
RES 85.6 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.67A 110 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf