Vishay/Dale CRCW20104M32FKEF
CRCW20104M32FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20104M32FKEF
Brief Description
RES SMD 4.32M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20104M32FKEF.pdf
Availability of CRCW20104M32FKEF
QUANTITY
CRCW20104M32FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20104M32FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20104M32FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20104M32FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20104M32FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20104M32FKEF Details Description
Related parts for CRCW20104M32FKEF
JUMPER-H1506TR/A3048B/X 3" datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 16.0 OHM 14W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 360K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf