KEMET C931U681KZYDCAWL35
C931U681KZYDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C931U681KZYDCAWL35
Brief Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C931U681KZYDCAWL35.pdf
Availability of C931U681KZYDCAWL35
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C931U681KZYDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C931U681KZYDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C931U681KZYDCAWL35
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C931U681KZYDCAWL35
Related LinksC931U681K, C931U681KZYDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C931U681KZYDCAWL35 Details Description
Related parts for C931U681KZYDCAWL35
RES SMD 3K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
GLOVES POLYESTER WHT MED 1PAIR datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC INVERSE MUX 4CH ATM 208-BGA datasheet.pdf
SUPPORT RX 1USER DONGLE W/HW KEY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC FPGA 340 I/O 484BGA datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
350 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
IC SDRAM 256MB 143MHZ 54BGA datasheet.pdf