KEMET C937U681KZYDCAWL45
C937U681KZYDCAWL45 picture photo
Mfg. Part Number
C937U681KZYDCAWL45
Brief Description
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C937U681KZYDCAWL45.pdf
Availability of C937U681KZYDCAWL45
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C937U681KZYDCAWL45 Order Process
Ship out your order
Specifications of C937U681KZYDCAWL45
Internal Part NumberEIS-C937U681KZYDCAWL45
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C937U681KZYDCAWL45
Related LinksC937U681K, C937U681KZYDCAWL45 Datasheet, KEMET Distributor
C937U681KZYDCAWL45 Details Description
Related parts for C937U681KZYDCAWL45
CONN HOUSING PA 9POS 2MM WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 250MA 500 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 50V datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.25W SC88 datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 12.55NH 1.6A 14 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
CTV 4C 4#12 PIN RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf