KEMET C961U682MYVDAA7317
C961U682MYVDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C961U682MYVDAA7317
Brief Description
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C961U682MYVDAA7317.pdf
Availability of C961U682MYVDAA7317
QUANTITY
C961U682MYVDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C961U682MYVDAA7317
Internal Part NumberEIS-C961U682MYVDAA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C961U682MYVDAA7317
Related LinksC961U682M, C961U682MYVDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C961U682MYVDAA7317 Details Description
Related parts for C961U682MYVDAA7317
RES SMD 7.15KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DRIVER QUAD LINE 14 SOIC datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
METRAL 4RX8M RA RCP STB datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.87 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
FUSE HEV LC 450VDC 10A CARTRIDGE datasheet.pdf