KEMET C961U682MZVDCAWL35
C961U682MZVDCAWL35 picture photo
Mfg. Part Number
C961U682MZVDCAWL35
Brief Description
CAP CER 6800PF 440VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C961U682MZVDCAWL35.pdf
Availability of C961U682MZVDCAWL35
QUANTITY
C961U682MZVDCAWL35 Order Process
Ship out your order
Specifications of C961U682MZVDCAWL35
Internal Part NumberEIS-C961U682MZVDCAWL35
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C961U682MZVDCAWL35
Related LinksC961U682M, C961U682MZVDCAWL35 Datasheet, KEMET Distributor
C961U682MZVDCAWL35 Details Description
Related parts for C961U682MZVDCAWL35
IC REG LDO 1.5V 0.3A 6HVSOF datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 8.2K OHM 10SIP datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 40V 0.2A SOT363-6 datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 114 I/O 144LQFP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 50 POS 075 C/L datasheet.pdf
CAP FILM 47 NF 1% 100VDC datasheet.pdf