KEMET C981U103MZVDCAWL20
C981U103MZVDCAWL20 picture photo
Mfg. Part Number
C981U103MZVDCAWL20
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5V RDL
Datasheet Download
C981U103MZVDCAWL20.pdf
Availability of C981U103MZVDCAWL20
QUANTITY
C981U103MZVDCAWL20 Order Process
Ship out your order
Specifications of C981U103MZVDCAWL20
Internal Part NumberEIS-C981U103MZVDCAWL20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC900
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C981U103MZVDCAWL20
Related LinksC981U103M, C981U103MZVDCAWL20 Datasheet, KEMET Distributor
C981U103MZVDCAWL20 Details Description
Related parts for C981U103MZVDCAWL20
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% 2812 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 24-TSSOP datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN PLUG datasheet.pdf
68UF 25V 5X11 datasheet.pdf