ITT Cannon, LLC CA02COME24-11PBF80
CA02COME24-11PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA02COME24-11PBF80
Brief Description
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
CA02COME24-11PBF80.pdf
Availability of CA02COME24-11PBF80
QUANTITY
CA02COME24-11PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA02COME24-11PBF80
Internal Part NumberEIS-CA02COME24-11PBF80
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions9
Shell Size - Insert24-11
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA02COME24-11PBF80
Related LinksCA02COME2, CA02COME24-11PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA02COME24-11PBF80 Details Description
Related parts for CA02COME24-11PBF80
CAP CER 1UF 25V Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TURRET.147" datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.6A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf