KEMET CA064C103K3RACTU
CA064C103K3RACTU picture photo
Mfg. Part Number
CA064C103K3RACTU
Brief Description
CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0612
Datasheet Download
CA064C103K3RACTU.pdf
Availability of CA064C103K3RACTU
QUANTITY
CA064C103K3RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of CA064C103K3RACTU
Internal Part NumberEIS-CA064C103K3RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA064C103K3RACTU
Related LinksCA064C10, CA064C103K3RACTU Datasheet, KEMET Distributor
CA064C103K3RACTU Details Description
Related parts for CA064C103K3RACTU
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A SOT223-6 datasheet.pdf
POWER STRIP 3OUT 100'CRD ORAN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 274MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf