Vishay/BCcomponents K151K15C0GL53H5
K151K15C0GL53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K151K15C0GL53H5
Brief Description
CAP CER 150PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K151K15C0GL53H5.pdf
Availability of K151K15C0GL53H5
QUANTITY
K151K15C0GL53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K151K15C0GL53H5
Internal Part NumberEIS-K151K15C0GL53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K151K15C0GL53H5
Related LinksK151K15, K151K15C0GL53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K151K15C0GL53H5 Details Description
Related parts for K151K15C0GL53H5
DIODE SCHOTTKY 40V 5.5A DPAK datasheet.pdf
MCU 8BIT 8K FLASH 20UFQFPN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.6A SOT223 datasheet.pdf
CAP CER 4.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 53MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
GDT 7200V -15%, +20% 5KA T/H datasheet.pdf