KEMET CA064C220K5GACTU
CA064C220K5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
CA064C220K5GACTU
Brief Description
CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0612
Datasheet Download
CA064C220K5GACTU.pdf
Availability of CA064C220K5GACTU
QUANTITY
CA064C220K5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of CA064C220K5GACTU
Internal Part NumberEIS-CA064C220K5GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA064C220K5GACTU
Related LinksCA064C22, CA064C220K5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
CA064C220K5GACTU Details Description
Related parts for CA064C220K5GACTU
IC Z8 GP MCU 8K OTP 28SSOP datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN QMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.224" datasheet.pdf
FIXED IND 1.05UH 19A 2.7 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP OPEN datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
44 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
RZH3-1A3-D005 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf