KEMET CA064C220K5GACTU
CA064C220K5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
CA064C220K5GACTU
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0612
Datasheet Download
CA064C220K5GACTU.pdf
Availability of CA064C220K5GACTU
QUANTITY
CA064C220K5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of CA064C220K5GACTU
Internal Part NumberEIS-CA064C220K5GACTU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA064C220K5GACTU
Related LinksCA064C22, CA064C220K5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
CA064C220K5GACTU Details Description
Related parts for CA064C220K5GACTU
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CABLE ASSY BOWDEN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C/SRL 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS INLINE PIN datasheet.pdf