KEMET CA064C223M5RACTU
CA064C223M5RACTU picture photo
Mfg. Part Number
CA064C223M5RACTU
Brief Description
CAP ARRAY 0.022UF 50V X7R 0612
Datasheet Download
CA064C223M5RACTU.pdf
Availability of CA064C223M5RACTU
QUANTITY
CA064C223M5RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of CA064C223M5RACTU
Internal Part NumberEIS-CA064C223M5RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA064C223M5RACTU
Related LinksCA064C22, CA064C223M5RACTU Datasheet, KEMET Distributor
CA064C223M5RACTU Details Description
Related parts for CA064C223M5RACTU
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CONN CAP 4POS MINI-U-MNL BLUE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS STR .100" TIN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
508 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
150UF 35V 12,9X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf