ITT Cannon, LLC CA06EW10SL-4PB15
CA06EW10SL-4PB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA06EW10SL-4PB15
Brief Description
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA06EW10SL-4PB15.pdf
Availability of CA06EW10SL-4PB15
QUANTITY
CA06EW10SL-4PB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA06EW10SL-4PB15
Internal Part NumberEIS-CA06EW10SL-4PB15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions2
Shell Size - Insert10SL-4
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA06EW10SL-4PB15
Related LinksCA06EW10, CA06EW10SL-4PB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA06EW10SL-4PB15 Details Description
Related parts for CA06EW10SL-4PB15
LGH-1L DBL MOLDED END LEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A 6MLPD datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 16A datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf