ITT Cannon, LLC CA06EW10SL-4SB15
CA06EW10SL-4SB15 picture photo
Mfg. Part Number
CA06EW10SL-4SB15
Brief Description
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS
Datasheet Download
CA06EW10SL-4SB15.pdf
Availability of CA06EW10SL-4SB15
QUANTITY
CA06EW10SL-4SB15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA06EW10SL-4SB15
Internal Part NumberEIS-CA06EW10SL-4SB15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions2
Shell Size - Insert10SL-4
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA06EW10SL-4SB15
Related LinksCA06EW10, CA06EW10SL-4SB15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA06EW10SL-4SB15 Details Description
Related parts for CA06EW10SL-4SB15
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MONITOR SIX SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 15MM datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
STRIP UNMARK 6 STD datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf