ITT Cannon, LLC CA06EW20A48P-B-15
CA06EW20A48P-B-15 picture photo
Mfg. Part Number
CA06EW20A48P-B-15
Brief Description
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS
Datasheet Download
CA06EW20A48P-B-15.pdf
Availability of CA06EW20A48P-B-15
QUANTITY
CA06EW20A48P-B-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA06EW20A48P-B-15
Internal Part NumberEIS-CA06EW20A48P-B-15
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions19
Shell Size - Insert20-A48
Contact FinishSilver
FeaturesShielded, Strain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA06EW20A48P-B-15
Related LinksCA06EW20, CA06EW20A48P-B-15 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA06EW20A48P-B-15 Details Description
Related parts for CA06EW20A48P-B-15
LED BLINKING YLW DIFF 5MM RND TH datasheet.pdf
CARD EDGE 30POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
RELAY SSR IP20 50A 3PHAS PNL MNT datasheet.pdf
CONN HEADR 22POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 15A 11OUT 15' datasheet.pdf
IC AMP GAIN DRV 0.25W SOT-89 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
SWITCH SNAP IP40 1/4" QC 250V datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 440MA 310 MOHM datasheet.pdf