ITT Cannon, LLC CA07A24-10PBF80
CA07A24-10PBF80 picture photo
Mfg. Part Number
CA07A24-10PBF80
Brief Description
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
CA07A24-10PBF80.pdf
Availability of CA07A24-10PBF80
QUANTITY
CA07A24-10PBF80 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA07A24-10PBF80
Internal Part NumberEIS-CA07A24-10PBF80
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions7
Shell Size - Insert24-10
Contact Finish Thickness-
Current Rating74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA07A24-10PBF80
Related LinksCA07A24, CA07A24-10PBF80 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA07A24-10PBF80 Details Description
Related parts for CA07A24-10PBF80
TRANS NPN 50V 0.15A SPT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 75V 300MA SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 390MA 1 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.24M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8DSO datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN SOCKET 8POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf